Sõda läks uuesti lahti: USA ründas Iraani, Iraan ründas vastu

USA korraldas ööl vastu tänast kolmapäeva, 3. juunit raketirünnaku Iraani Qeshmi saarele.

USA Lähis-Ida väejuhatuse (Centcom) teatel olid rünnakud suunatud Iraani sõjaväeobjektile.

Centcom kirjeldab sotsiaalmeedias rünnakuid kui enesekaitset ja vastust Iraani rünnakukatsetele Lähis-Idas.

Avalduses väidetakse ka, et USA väed pidasid edukalt kinni mitu Iraani ballistilist raketti ja drooni.

Iraan lasi välja mitu ballistilist raketti naaberriikide pihta, kuid ükski neist ei tabanud kavandatud sihtmärki, öeldakse avalduses.

Avalduse kohaselt kukkusid kaks Kuveidi pihta tulistatud Iraani raketti alla või lagunesid teel oma sihtmärkide poole.

Kolm Bahreini pihta tulistatud raketti peatasid USA ja Bahreini õhutõrje kohe.

Enne seda oli USA rünnanud Iraani naftatankerit. Iraaniga seotud meedia teatas Iraani rünnakust USA baasidele Saudi Araabias, Kuveidis ja Araabia Ühendemiraatides, samuti USA 5. laevastiku peakorterile Bahreinis.

Iraani relvajõudude teatel rünnati Ameerika-Iisraeliga seotud laeva nimega MSC PANAYA vastuseks agressioonile ja Hormuzi väina reguleerivate eeskirjade rikkumisele.

Iraani relvajõud teatas ka, et Ameerika rünnak Qeshmile oli suunatud sõjalisele kommunkkatsioonitornile.