Iltalehtile laekunud vihjete kohaselt on erinevate pankade klientidel ja Mobilepay kasutajatel täna teisipäeval, 19. mail rahaülekannetega probleeme olnud.
S-pangast öeldi Iltalehtile, et SEPA kiirmaksete Euroopa vahendussüsteemi häire tõttu ei toimi kiirülekanded hetkel panga mobiilirakenduses ega internetipangas.
Tavapärased pangaülekanded toimivad normaalselt. Häire mõjutab kõiki panku ja tehakse jõupingutusi olukorra võimalikult kiireks parandamiseks, seisab teates.
OP pank teatab oma veebisaidil, et SEPA makseid praegu erinevate pankade vahel ei edastata. Süsteem on üleeuroopaline, seega ei piirdu häire ainult Soomega.
Kiirülekanded on euroalal 2025. aasta oktoobris kasutusele võetud makseviis, mille puhul raha kantakse saajale reaalajas, olenemata saaja elukohariigist, pangast ja kellaajast. Kiirülekanded on tasuta.

