Iraani rindel läks taas tulistamiseks, kui laevad üritasid Hormuzi väina läbida

Iraani infokanal Tasnim väidab, et mitu välismaist laeva üritasid ilma loata läbida Hormuzi väina ja olid sunnitud pärast Iraani mereväe tulehoiatust tagasi pöörduma.

Iraani väljaanded väidavad ka, et USA väed ründasid hiljem Bandar Abbasi lähedal asuvat tühja ala, põhjustades linnas kuuldavaid plahvatusi, väites samas, et ohvreid ega kahju ei olnud.

Iraani revolutsioonikaart (kohalik relvajõud) edastas hiljem avalduse kohaliku uudistekanali Fars vahendusel, milles öeldi, et pärast seda, mida nad kirjeldasid kui Ameerika rünnakut Bandar Abbasi lennujaama lähedal asuvale asukohale, rünnati kell 4.50 USA õhuväebaasi Kuveidis, mida rünnaku allikaks peeti.

„See vastus on tõsine hoiatus, et vaenlane teaks, et agressioon ei jää vastuseta ja kui see kordub, on meie vastus otsustavam,” märkis revolutsioonikaart.

Kuveidi sõjavägi kinnitas seejärel, et nende õhutõrje peatab vaenlase rakette ja droone, lisades, et plahvatuste helid on seotud tõrjeoperatsioonidega ja kutsudes elanikke üles järgima ametlikke ohutusjuhiseid.

Samal ajal tsiteeris infokanal Axios Ameerika Ühendriikide kõrgemat ametnikku, kes väitis, et Iraan saatis USA kaubalaeva suunas välja neli ründedrooni. Ametniku sõnul peatasid Ameerika väed droonid ja ründasid hiljem veel ühte Iraani droonide stardiüksust enne, kui see rünnata sai.

Samal ajal oli USA mere- ja õhuväe luuretegevus kogu piirkonnas öösel ebatavaliselt aktiivne. Droon MQ-4C Triton kutsungiga „OVRLD01” veetis väidetavalt tunde Jordaania, Süüria ja Iraagi piiri lähedal umbes 46 000 jala kõrgusel orbiidil.

Lennujälgimine näitas ka õhus tankimise lennukit KC-135R Stratotanker, mis täna öösel lendas Pärsia lahe kohal. Lennuk registreerimisnumbriga 62-3533 startis Tel Avivist umbes 3 tundi varem ja lendas umbes 23 000 jala kõrgusel, kiirusega umbes 436 sõlme, olles ooterežiimil Hormuzi väinast edelas Araabia Ühendemiraatide ranniku lähedal.