Soomes suri triatloni MM-il sportlane

Soome Lahtis peetavatel naiste poole distantsi triatloni maailmameistrivõistlustel võttis täna laupäeval, 26. augustil kurva pöörde.

Täna saime tähistada Ironman 70.3 MM-sportlaste suurepäraseid saavutusi. Meid on šokeerinud kurb uudis ühe võistleja surma kohta. Sportlane tõsteti veest välja ujumisetapi keskel. Ta sai koheselt arstiabi veeohutuse esmaabitöötajatelt, teatas võistluse korraldaja.

Kaldal jätkasid ravi kiirabitöötajad, kuhu kuulusid muuhulgas kaks õnnetusabiarsti. Hoolimata kõigist professionaalide pingutustest suri sportlane kahjuks. Meie mõtted on sportlase pere ja sõpradega ning tahame neile sel väga raskel ajal toeks olla. Samuti hindame väga meditsiini- ja ohutusmeeskondi, kes tegid kiiret tööd, et pakkuda sportlasele kogu võimalikku meditsiinilist tuge. Perekonna privaatsuse austamiseks me rohkem asja ei kommenteeri, lisas korraldaja.

Möödunud nädal on Lahtis olnud nii rahvusvaheline, et neil laiuskraadidel näeb ja kogeb midagi sarnast harva.

Poole distantsi triatloni MM-i on kogu linn täis. Muidugi on Lahti suurte rahvusvaheliste spordiürituste korraldajana tuntust kogunud varemgi, kuid siis oli jutt peamiselt talispordist, vahendab Yle.

Laupäeval võisteldi naiste sarjas, pühapäeval on meeste kord. Võistlustele on registreerunud üle 6200 võistleja 115 riigist. Kohal on nii professionaalid kui ka veteransportlased.

Ainsa soomlannana osales naiste profisarjas Tiina Pohjalainen, kes oli lõpptulemustes 17. kohal. Pohjalainen jäi oma sooritusega tõeliselt rahule.

Seis on päris hea, kui arvestada, kui kohutavalt kõva tase siin on. Jalgrattasõit läks spordialadest kõige paremini. Olin veidi mures, et vasak sääremari tõmbas kõvasti krampi, aga õnneks ei seganud see mind jooksmise ajal üldse.

Naiste profisarja võitis ameeriklanna Taylor Knibb, kelle võiduaeg 3:53.02 on maailmameistrivõistluste ajaloo kiireim. Ta võitis oma teise maailmameistritiitli järjest.