Soomes avalikustati suurima tulu saajad – vaata, kes on eesotsas

Soomes avalikustati 2021. aasta maksuandmete põhjal Soome kõrgeima sissetulekuga maksumaksjad.

Kõige tipus on üllatusnimi Uusimaalt: Juhapekka Tapani Piiroinen. Ta teenis tulu 133 746 032 eurot. Kapitalitulu osakaal oli 133 699 953 eurot, töötasu osa 46 078 eurot, vahendab Iltalehti.

Piiroinen pole enne 2021. aasta maksuinfo avaldamist avalikkuse ees olnud. Temast teatakse väga vähe. 1983. aastal sündinud Piiroinen töötab ettevõtluse infoteenistuse andmetel Goofy Unicorn Oy tegevjuhina.

Ettevõte on oma tegevusalaks määranud tarkvara projekteerimise ja tootmise. Lisaks on kirjelduses videomängude arendamine ja avaldamine.

Muidu on Piiroinenil aktiivsed rollid vaid ühes elamuühistus. Ta on juhatuse korraline liige.

Teisel kohal on Ilkka Paananen, mobiilimängufirma Supercell asutaja ja tegevjuht. 1978. aastal sündinud Paananen teenis kokku 58 680 857 eurot, millest 47 914 037 eurot moodustas kapitalitulu ja 10 766 820 eurot töötasu.

Mängufirma Reworks asutaja Ilkka Teppo teenis kokku 46 307 289 eurot, millest töötasu osa oli 67 010 eurot. Reworks müüdi Iisraeli firmale Playtika.

Lisaks 1973. aastal sündinud Teppole tõi tehing 15 suurema tulusaaja hulka ka teised asutajad Jarno Heikkinen, Aaro Väänänen, Jarno Fabritius ja Miika Fabritius. Heikkinen on edetabelis 31,73 miljoniga viies.

Nimekirja kolmas on samuti mängutööstuses. Ta on Supercelli teine asutaja Mikko Kodisoja. 1976. aastal sündinud Kodisoja teenis kokku 35 386 278 eurot, millest 7 314 509 oli töötasu.

Kuuendal kohal on börsifirma Qt Group tegevjuhina tuntud Juha Varelius. Tema sissetulek kokku oli ligi 29 miljonit eurot. Qt Group ei tegutse mängutööstuses. Selle põhitoode on Qt tarkvara raamatukogu ja arenduskeskkond.

Siin on Soomes 2021. aastal maksuameti andmetel suurimate tulusaajate TOP 15:

1 Piiroinen Juhapekka Tapani 133746032
2 Paananen Ilkka Matias 58680857
3 Teppo Ilkka Tapio 46307289
4 Kodisoja Mikko Juhani 35386278
5 Heikkinen Jarno Petteri 31733048
6 Varelius Juha Pekka 27856191
7 Alakortes Harri Antti Johannes 25925302
8 Fabritius Miika Sakari 25684611
9 Laakkonen Mikko Kalervo 25043617
10 Väänänen Aaro Lauri Hermanni 25036284
11 Fabritius Jarno Henrik Mikael 24321615
12 Herlin Antti Juhani 24161956
13 Nieminen Otto Aleksis 22138689
14 Halttunen Markus Juha Petteri 21977002
15 Helander Hannu-Jukka 21111143
Kommentaarid
(Külastatud 3,171 korda, 1 külastust täna)