Tuhandetel naistel on ilmselt ikkagi õigus – koroonavaktsiin võib põhjustada menstruatsiooni häireid

Kuigi algul peeti vaktsineerimise järgselt menstruaalprobleemide üle kurtvaid tuhandeid naisi vaimselt haigeteks, tunnistas nüüd Euroopa ravimiamet EMA, et koroonavaktsiin võib põhjustada menstruaalhäireid.

EMA võttis Pfizeri ja Moderna koroonavaktsiinide seose menstruaalprobleemidega vaatluse alla. EMA ravimiohutuse komitee uurib vaktsiinide seost tugeva verevoolu ja menstruatsiooni ärajäämisega, vahendab Daily Mail.

EMA vaatab läbi kõik vaktsineerimise järgsete menstruaalprobleemide juhtumid ning vaktsiiniuuringute andmed, samuti vaadatakse läbi vastav teaduslik kirjandus.

EMA on varem uurinud seost vaktsineerimise ja menstruaalprobleemidega, aga otsest seost ei leitud. Nüüd hakati uuesti asja uurima, kuna selle kohta on tulnud naistelt väga palju kaebusi.

Naised kurdavad massiliselt menstruaalprobleeme pärast mRNA vaktsiinide võtmist. Kohati esineb menstruaalprobleeme neljal naisel kümnest ehk ligi pooltel.

Euroopa ravimiamet on veel jätkuvalt seisukohal, et vaktsiinid ei kahjusta naiste viljakust, kuigi paljud naised kahtlustavad ka seda. Menstruaalprobleeme võib põhjustada koroonahaigus ise, lisaks paljud teised haigused ning väsimus.

Kommentaarid
(Külastatud 920 korda, 1 külastust täna)