Suur ülevaade koroona olukorrast Euroopas – kus on Soome, kus on Eesti? (lisatud suur tabel)

Eesti on viimase kuu ajaga jäänud tahapoole Lätist ja Soomest, selgub Euroopa haiguste kontrollikeskuse ECDC ülevaatest koroona olukorra kohta Euroopas.

Tänase, 27. augusti ülevaatest selgub, et Euroopas on parimas olukorras Läti, kus on vaid 3 nakatumist viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta. Taustaks: Eesti tase oli varem 2. Ungaris on 5,3 ja Soomes 6,5 nakatumist 100 000 elaniku kohta 14 päeva jooksul, edastab ECDC.

Eesti praegune tase on siiski küllalt hea, 10,3 nakatumist 100 00 elaniku kohta 14 päeva jooksul, sellega on Eesti Euroopas Soome järel paremuselt 4. kohal. Eestile järgnevad Norra (13,2), Leedu (14,9), Slovakkia (15,5) ja Itaalia (17,9).

Kõige hullemas olukorras on Euroopas aga Hispaania, kus on 191,9 nakatumist 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta. Järgnevad Malta (123,2), Luksemburg (102,3), Rumeenia (84,8) ja Horvaatia (74,0).

Euroopa koroonakaardil paistab Hispaania, Rumeenia ja Horvaatia kõrval tumepruuni värviga märgistatu ülikõrge nakatumise poolest silma ka Ida-Virumaa.

Allolevast graafikust on näha, kuidas nakatumiste arv on hakanud Euroopas taas suurenema:

Allikas: ECDC

Siin ülevaatlik tabel koroonaga nakatumiste kohta Euroopas:

COVID-19 Euroopas 27. august 2020

RiikKoroonaga nakatumiste arvKoroonasurmade arvJuhtude arv viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohtaSurmade arv viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta
Hispaania41984928971191.90.8
Malta175110123.20.2
Luksemburg7928124102.30.3
Rumeenia81646342184.83.2
Horvaatia8888175740.4
Prantsusmaa25358730544700.3
Belgia82936987949.40.8
Holland68046620643.20.3
Austria2615473341.20.1
Liechtenstein 105 139.10
Tšehhi2295141836.40.3
Rootsi87072581735.40.4
Iirimaa28363177731.10.1
Island20821030.80
Portugal56274180729.70.4
Kreeka928024828.90.3
Poola63802199426.70.4
Bulgaaria1575158626.51.5
Taani1653762325.30
Ühendkuningriik3288464146522.60.2
Küpros1484 21220.1
Saksamaa237936928520.70.1
Sloveenia 2 72212820.10.2
Itaalia2625403545817.90.4
Slovakkia35363315.50
Leedu27268514.90.1
Norra1045426413.20.2
Eesti23116410.30.1
Soome80023356.50
Ungari52886145.30.1
Läti1360 3330.1
Kokku  2 120 207   181 12900
Allikas: ECDC
(Külastatud 1,128 korda, 1 külastust täna)

Kommentaarid

kommentaarid