Euroopas on koroonaga nakatumised pööranud kasvule: lisatud uus ülevaatlik tabel Euroopa kohta – vaata, kus on Soome ja Eesti!

Euroopa haiguste kontrollikeskus ECDC avaldas täna värsked andmed koroonaviirusega nakatumiste kohta Euroopas viimase kahe nädala jooksul. Selle järgi on Soome näitaja Euroopas paremuselt teine.

Vaatamata Soome heale positsioonile on Soome nakatumised siiski viimase 14 päevaga oluliselt kasvanud, nakatumiste arv 100 000 elaniku kohta on kahe nädala jooksul kasvanud 1,5 pealt 2,7 peale, selgub ECDC värsketest andmetest.

Eesti olukord on aga veel rohkem halvenenud. Kui veel kaks nädalat tagasi 24. juulil oli Eesti 1,2 nakatumisega 100 000 elaniku kohta Euroopas kõige väiksema nakatumisega riik, siis nüüd on Eesti nakatumised kerkinud 6,6 peale. See näitab nakatumiste enam kui 5-kordset kasvu kahe nädala jooksul. Eesti on nakatumiste arvu poolest 100 000 elaniku kohta läinud mööda isegi Itaaliast.

Eestist veel kiiremini on kasvanud nakatumised Maltal, kus veel 24. juulil oli vaid 1,2 nakatumist 100 000 elaniku kohta, aga nüüd 30 nakatumist, kasv 25 korda. Enam kui 10-kordne nakatumiste kasv on olnud ka Islandil: 2,2 pealt 24,1 peale.

Euroopas on kõige hullemas seisus jätkuvalt Luksemburg, kus nakatumiste arv on 188 viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta. Järgnevad Rumeenia (84), Hispaania (81), Belgia (49) ja Bulgaaria (40). Rootsi nakatumiste arv on küll vähenenud, aga püsib jätkuvalt kõrge – ligi 30 nakatumist 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.

Euroopa kõige paremas seisus on Ungari 1,9 nakatumisega 100 000 elaniku kohta 14 päeva jooksul, järgnevad Soome (2,7), Läti (3,1), Liecthenstein (5,2) ja Norra (5,8).

Allolevas tabelis on riigid järjestatud koroonaga nakatumiste arvu järgi viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta:

COVID-19 Euroopas 06.08.2020

RiikNakatumiste arvSurmade arvNakatumisi viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohtaSurmasid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta
Luksemburg7007118187.81.1
Rumeenia56550252184.42.2
Hispaania3057672849981.40.2
Belgia71065985949.20.3
Bulgaaria1241441540.41.3
Malta8429330
Rootsi81540576029.70.9
Tšehhi1752938827.80.2
Portugal51848174026.30.4
Island19261024.10
Holland563816153240.1
Prantsusmaa1940293030523.40.2
Horvaatia537615420.80.7
Poola48789175620.10.3
Austria2157571918.30.1
Küpros118019160
Taani1418561614.40.1
Ühendkuningriik3071844636414.31.3
Saksamaa213067917511.70.1
Iirimaa2630317639.90.2
Sloveenia22081189.30.1
Kreeka49732108.40.1
Leedu2147816.70
Slovakkia2417296.60
Eesti2113636.60
Itaalia248803351816.20.2
Norra93622565.80
Liechtenstein8915.20
Läti1257323.10.1
Soome75123312.70.1
Ungari45645991.90
Kokku178000218324400
Allikas: ECDC
(Külastatud 1,477 korda, 1 külastust täna)

Kommentaarid

kommentaarid