Võrdle oma palka teistega – Soome tunnipalkade ülevaatlik tabel

Ülevaatlik tabel eri ametite tunnipalkade kohta Soomes. Tegemist on mediaantunnipalgaga, mis tähendab, et sellest rohkem ja vähem teenivate inimeste arv on võrdne.

Mediaantunnipalk Soomes naistel ja meestel, eurot tunnis

AmetNaisedMehed
Ametid kokku16,2219,27
Ohvitserid27,730,77
Allohvitserid19,9522,79
Sõjaväelased25,1824,86
Tippjuhid34,7443,18
Ettevõtete juhid40,8539,31
Ärijuhid37,1842,3
Müügi-, marketingi- ja arendusjuhid36,4540,11
Tööstuse tootmisjuhid ja ehitusjuhid32,5534,52
IT-juhid37,4838,93
Rahandus- ja kindlustusteenuste juhid25,7838,22
Muude teenuste juhid25,5229,97
Looduse ja geoloogia spetsialistid25,8725,78
Matemaatika ja statistika spetsialistid25,4225,33
Biotehnologia spetsialistid23,2624,91
Tehnikaspetsialistid25,8927,68
Elektritehnoloogia spetsialistid26,4628,68
Arhitektid, planeerijad, maamõõtjad23,0424,84
Arstid40,3745,09
Hooldusspetsialistid20,4620,67
Loomaarstid24,9122,75
Muud tervisespetsialistid27,0731,17
Kõrgkooliõppejõud28,4531,65
Kutsekoolide õpetajad23,4722,43
Gümnaasiumi- ja põhikooliõpetajad22,7122,74
Algklasside ja lasteaedade õpetajad17,3120,82
Muud koolitusspetsialistid21,4321,83
Rahandusala spetsialistid25,5830,74
Haldusspetsialistid24,4828,15
Müügi, marketingi ja teavituse spetsialistid25,3930,92
Süsteemispetsialistid26,3427,62
Andmekandjate ja võrkude spetsialistid25,6327,79
Õigusvaldkonna spetsialistid30,2134,78
Raamatukogu-, arhiivi- ja muuseumitöötajad18,419,86
Ühiskonna- ja sotsiaalala ning usuelu spetsialistid20,5722,05
Ajakirjanikud, kirjanikud ja keeleteadlased22,2223,79
Kunstnikud18,5519,33
Füüsika, keemia ja tehniliste alade spetsialistid19,5821,91
Kaevanduse, tööstuse ja ehituse töödejuhatajad19,2421,57
Protsessijuhtimise spetsialistid19,7419,25
Bioteaduste spetsialistid16,7917,71
Laeva-, lennu- ja sadamaliikluse juhid30,7734,42
Tervishoiu tehnilised spetsialistid17,4817,52
Haiglaõed ja ämmaemandad17,5919,34
Seemendajad14,31-
Muud tervishoiuspetsialistid16,2918,36
Rahandus-, kindlustus ja arvestuse spetsialistid18,5423,59
Müügi- ja ostuagendid21,0524,74
Ettevõtlusteenuste vahendajad18,4120,65
Sekretärid16,520,2
Avaliku halduse ametnikud17,3921,84
Sotsiaaltöötajad16,1416,47
Sportlased, treenerid, liikumisjuhid1717,92
Kunsti- ja kultuurispetsialistid15,5616,67
Info- ja arvutitehnoloogia tehnikud21,2421,77
Raadio- ja tv-tehnikud22,1423,95
Kontoriabilised13,1114,38
Üldsekretärid15,9116,48
Tekstitöötlejad14,8719,45
Rahanduse klienditeenindajad16,8716,16
Muud klienditeenindajad14,5814,31
Palgaarvestajad, kindlustusmenetlejad16,6416,71
Transpordi ja laonduse kontoritöötajad17,0619,06
Muud kontori- ja klienditeenindustöötajad14,8314,35
Reisiteenindajad, konduktorid, giidid16,217,2
Restoranitöötajad13,9414,62
Juuksurid, kosmeetikud12,7112,58
Kinnisvarahoolduse ja koristuse töödejuhid14,7314,23
Muud personaalteeninduse töötajad12,7716,31
Tänava- ja turumüüjad12,47-
Müüjad ja kauplejad14,115,34
Kassapidajad, piletimüüjad13,7413,61
Muud müügitöötajad13,0613,02
Lapsehoidjad12,9412,32
Isiku- ja koduhooldajad15,2815,45
Turva- ja valvetöötajad14,0616,45
Põllu- ja aiatöötajad11,6912,12
Loomakasvatajad15,2715,78
Kalakasvatajad, kalurid ja jahimehed-16,57
Ehitustöötajad1516,7
Ehituse viimistlejad15,6818,49
Maalrid ja ehituse koristustöötajad1516,37
Valutöötajad, keevitajad, plekksepad15,1316,69
Sepad, lukksepad15,6217,01
Seadmete paigaldajad ja remontijad15,1117,22
Käsitöölised, peenmehhaanikud15,2316,36
Trükitöölised15,3217,47
Elektriseadmete paigaldajad15,0918,47
Elektroonika- ja IT-paigaldajad ja remontijad15,6317,81
Kaevanduse masinajuhid17,1617,79
Metallitööstuse töötajad15,0118,28
Keemiatööstuse töötajad, fotode valmistajad15,6718,99
Kummi-, plastiku- ja paberitööstuse töötajad17,2617,46
Tekstiili- ja nahatööstuse töötajad12,0213,25
Saetööstuse ning paberi- ja kartongi tootmise töötajad18,9922,22
Tööstustoodete kokkupanijad14,5916,24
Vedurijuhid20,1120,6
Autojuhid12,3814,3
Raskeveokite juhid16,1216,99
Töömasinate, traktorite juhid20,918,24
Laevatöötajad17,221,35
Kodu-, hotelli- ja kontorikoristajad11,8411,89
Maa-, metsa- ja kalamajanduse abitöötajad10,5710,52
Kaeve- ja ehitustööde abitöötajad13,4216,64
Tootmise abitöötajad14,1317,01
Prahtijad ja laotöötajad13,3714,61
Köögi- ja toitlustuse abitöötajad12,311,92
Jäätmekäitlustöötajad12,6714,96
Allikas: Statistikaamet
(Visited 1 814 times, 1 visits today)

Kommentaarid

kommentaarid