Šoti naisel tekkis pärast AstraZeneca-ga vaktsineerimist hirmus lööve, mis pole kahe nädalaga ära kadunud

Šotimaal elaval 41-aastasel juuksurina töötaval naisel tekkis peale AstraZeneca koroonavaktsiiniga vaktsineerimist hirmus nahalööve, mis pole kahe nädalaga ära kadunud.

Naine räägib, et nahk läks punaseks vahetult pärast seda, kui teda kaks nädalat tagasi esimest korda süstiti, ja on ikka punane. Naine räägib, et pole kunagi elus midagi säärast kogenud ja see on tema elus olnud ilma liialdamata kõige koledam asi, vahendab Daily Mail.

Naine kutsuti vaktsineerima, kuna ta on oma 13-aastase autistliku poja ainus hooldaja. Nüüd aga ei suuda naine oma lööbe tõttu pojaga tegeleda.

Naine rääkis, et on kolmel korral pöördunud oma hädaga haiglasse, aga ta saadeti tagasi vaatamata sellele, et suudab vaevu kõndida.

Suurbritannias peetakse nahalöövet ebatavaliseks AstraZeneca koroonavaktsiini kõrvaltoimeks, mis esineb ühel inimesel 100 hulgas. Siiani on nahalööve tuvastatud 3795 vaktsineeritul. Praegu pole teada, kas see oli allergiline reaktsioon või organismi immuunsüsteemi reaktsioon.

Pfizeri koroonavaktsiini puhul pole samuti märgitud nahalöövet kõrvatoimena, aga lööbeid on ka selle vaktsiini puhul esinenud. Ühendkuningriigis on tehtud 34 miljonit vaktsiinisüsti, enamus neist AstraZeneca vaktsiiniga. Briti nahaarstide väitel võib nahalööve tekkida ka millestki muust kui vaktsiinist.

Nahalööbe saanud naine rääkis, et teda vaktsineeriti 12. märtsil ja lööve tekkis pärast seda. Enne seda polnud naisel mingeid terviseprobleeme. Naine räägib, et tal on väga raske, kuna ta on oma autistliku lapse ainus hooldaja ja talle selle eest ei maksta. Laps ei julge emale enam lähenedagi, kuna nahk on punane ja laps ei saa aru, milles asi.

Mother’s arm erupts in agonising rash after getting AstraZeneca jab

Leigh King, 41, hairdresser, said her skin flared up after she got AstraZeneca jab Mother said she was unable to look after 13-year-old autistic son due to the pain Britain’s drug regulator lists rashes as a possible reaction to AstraZeneca’s jab It says they are uncommon – affecting one in 100 people – following clinical trials A mother’s face, arms, chest, back and legs erupted into an agonising red rash after getting the AstraZeneca coronavirus vaccine.

Kommentaarid
(Külastatud 2,201 korda, 5 külastust täna)