Soome spordis oli täna suurpäev: Kemppinen võitis EM-il 60 meetri jooksus hõbeda, Junnila kõrgushüppes pronksi

Soome jooksja Lotta Kemppinen võitis täna pühapäeval 7. märtsil Euroopa meistrivõistlustel 60 meetri jooksu finaalis hõbemedali ajaga 7,22. See on esimene medal sellel alal Soomele viimase 30 aasta jooksul.

Euroopa meistriks tuli šveitslanna Ajla Del Ponte ajaga 7,03. Kolmas oli hollandlanna Jamile Samuel, kes kaotas Kemppinenile 4 sajandikuga, vahendab Iltalehti.

Kemppineni jaoks on need esimesed suurvõistlused. 22-aastane Kemppinen jooksis käesoleval hooajal 60 meetris Soome tekordi 7,16.

Ella Junnila võitis EM-il kõrgushüppes pronksi 196-ga, mis on ühtlasi Soome rekord. Kulla võitis ukrainlanna Jaroslava Mahutshikh (200), hõbeda samuti ukrainlanna Irina Herashtshenko (198).

22-aastane Junnila on juba teist põlve EM-medalivõitja. Tema ema Ringa Ropo võitis hõbeda 1989. aasta EM-il kaugushüppes.