KÄSIPALL: Neli eestlast jõudis Soome karikasarjas poolfinaali

Läinud nädalal oli välismaal võistlustules 14 Eesti käsipallurit. Kõige edukamaks osutusid eelmised seitse päeva Soomes pallivatele eestlastele – kahes klubis mängivad neli meest pääsesid karikavõistlustel poolfinaali ning said punktid tabelisse meistriliigaski.

Soomes mängiti nii karika- kui liigamänge. Ardo Puna ja vigastusega kimpus oleva Sten Toomla tööandja Helsingi IFK alistas karikavõistluste veerandfinaalis Puna seitsme värava abil mulluse liigapronksi Karjaa BK-46 31:28 (14:11) ning kaks päeva hiljem oli meistriliigas kindlalt 29:18 (19:6) üle Åbo IFK-st. Puna sai kirja kaheksa tabamust ja valiti kohtumise parimaks.

Kahe võiduga lõpetas nädala ka Siuntio IF. Karikasarja veerandfinaalis saadi 28:20 (11:11) võit Vantaa Atlase üle kui Ott Varik viskas seitse ja Sten Maasalu ühe värava. Liigas nopiti hooaja avavõit pühapäeval, olles selgelt 31:16 (14:7) paremad Pargas IF-st. Varik tabas nüüd üheksa ja Maasalu viis korda. HIFK on kahe vooru järel üks kolmest täiseduga tiimist. Viimaste hulgas pole Riihimäe Cocksi, kes „oskas” kodus alla jääda Helsingi Dickenile.